TwitterFacebook

זהות ונטייה מינית- סיכום אירוח בפורום – היה חם!

נורית (עו"סית) וליאור (מדריך) מבית דרור – מרכז ייחודי לנערים ונערות החווים דחייה או ניתוק על רקע האוריינטציה המינית שלהם, התארחו בפורום וענו על המון שאלות שלכם.

כמה שאלות ותשובות נבחרות בנושא…

ש. אני בת 16 וחצי ואני לא ממש יודעת איך אוכל לדעת מהי הזהות המינית שלי. אני יודעת שאני נמשכת לנשים אבל גם אוהבת גברים ולא ברור לי אם זה בגלל שכולן אוהבות גברים או בגלל שזה מה שאני באמת מרגישה. איך אפשר לבדוק דבר כזה, אני ממש מבולבלת.

ת. את לא חייבת לדעת את התשובה, ואת יכולה להיות מבולבלת. אנחנו מציעים להיות את, לנסות, לבדוק. את לא חייבת לדעת או להחליט היום מה את. ייתכן ואת נמשכת לשני המינים, או שאת נמשכת לבנות ומתקשה להודות בכך. עם הזמן את תדעי, ובנתיים, המשיכי לשאול, לבדוק ולהיות אמיתית עם עצמך.

*  *  *  *  *

ש. סליחה על הבורות אבל מה זה טרנסג`נדר?

ת. טרנסגנדר הוא אדם שהמין שלו אינו תואם את הזהות המיגדרית שלו זאת אומרת גבר שיש לו אבר מין גברי, אבל הוא מרגיש מאז ומעולם כי הוא אישה, או הפוך, אישה בעלת אברי מין נשיים אבל תחושה כי היא גבר כל חייה. אנשים אלו סובלים מחוסר התאמה לכל אורך חייהם, לעיתים בוחרים לחיות בצורה כזו את חייהם ולעיתים בוחרים לעשות שינוי מין ברמה זו או אחרת.

*  *  *  *  *

ש. יש לי חבר (( אני בן לא בת ))
שבזמן האחרון ניצמד אליי יותר מידי .. אני חושב שהוא הומו! אני לא בקטע הזה או משהו כזה אבל..
זה מפריע לי …
ניסיתי לדבר איתו על זה והוא מכחישש.. מה לעשות???

ת. קודם כל מה זאת אומרת "נצמד אליך?" מעבר לזה הנחת היסוד הראשונה היא שאנחנו לא עושים דברים שלא נעימים לנו ואנחנו מידעים את הסביבה אם התנהגות מסויימת לא נוחה לנו. ההנחה שלך שחבר שלך שנצמד אליך הוא הומו היא פזיזה. אם הוא אומר שהוא לא הומו, תכבד את האמירה שלו, ותעיר לו על כך שההתנהגות שלו אינה נעימה לך.

*  *  *  *  *

ש. מאיזה גיל ניתן לעשות ניתוח לשינוי מין . האם זה הפיך. כמה זה עולה והכי חשוב האם זה כואב.

ת. בארץ לא ניתן לעשות ניתוחים לשינוי מין מתחת לגיל 18, את התהליך ניתן להתחיל רק אז, והוא לוקח מספר שנים מולח וועדה רפואית שכוללת מספר אנשי מקצוע. התהליך הוא בלתי הפיך, אך הדרך אליו ארוכה ואינה פשוטה כל כך. היא וללת תהליך פסיכולוגי, פסיכיאטרי, תקופה מסוימת שיש לחיות כבן המין אליו את/ה רוצה לעבור. בארץ נעשים מעט מאד ניתוחים לשינוי מין. אינני יודעת כמה זה עולה ואם זה כואב. אני משערת כי כמו כל ניתוח ם הניתוח הזה נעשה בהרדמה וכואב בהתאם…

*  *  *  *  *

ש. אני אמנם אוהבת בנים, אבל למשל בתמונות אני מעדיפה לראות בנות בבגד ים מאשר בנים כי בנות פשוט מגרות אותי יותר! אבל למשל מלחשוב על סקס עם בת אני נגעלת.
האם אני דו מינית?

ת. זה לא אומר שאת דו מינית, זה טבעי שיהיה לך נעים להביט על בחורות בבגדי ים. חשוב שתזכרי שלא כל בת שמביטה על בת היא לסבית כמו שלא כל נער שמביט על נער אחר הוא הומו. אנחנו מביטים על נעירם ונערות בני גילינו וזה טבעי. לסבית היא אחת שנמשכת מינית ופיסית לבת מינה. אם את מביטה על נערות אבל את לא יכולה לחשוב על משיכה מינית אליהן, את כפי הנראה אינך לסבית.

*  *  *  *  *

ש. אני לא יודע אם אני הומו אבל אני יכול להתחרמן מבנים אבל גם מבנות.
בבצפר כאשר מישו מושך עובר אני מסתכל עליו וזה אבל כשבת עוברת אני לא מסתכל.
אני מפחד שמישו יקלוט שאני מסתכל על בנים.

ת. קודם כל העובדה שאתה מביט על בנים, אין היא כדי להחליט כי אתה נמשך לבנים. ייתכן ואתה בודק ונמצא בשלב של בדיקה ובחינה של הזהות המינית שלך. תביט על כולם ותבחן מהן תגובותיך. אם אתה אכן מרגיש שאתה נמצך לבנים, כאשר תרגיש בטוח מבחינת האדם השני, תנסה ותבדוק כיצד הוא מרגיש. ייתכן וכאשר תתנסה ותבדוק, תראה כי אתה נמצך לבינם או לבנות. מוקדם לדעת, ואין ממה להתבייש.

*  *  *  *  *

ש. אז ככה, אני אוהבת בנים!אבל מצד שני אני גם אוהבת בנות! מעולם לא התנסתי עם בחורה למרות שחשבתי על זה וזה לא משהו שמגעיל אותי. לפעמים אני חושבת שאני מעדיפה להיות עם בת מאשר עם בן. אני חושבת שהגוף הנשי הוא מאוד סקסי ומשהו מאוד מושך ומגרה מאשר של בן! וזה מאוד מדליק אותי. אני לא יודעת אם אני לסבית, הרי שבעצם אני לא אם הרי אני גם אוהבת בנים!מאוד אוהבת!אבל גם חושבת על בנות…זה נורמלי?מה זה אומר עליי?

ת. את יכולה להמשך לבנים ולבנות במקביל. ייתכן ואת בי סקסואלית. מה שאומר שאת נמצכת לבנים ולבנות מבחינה פיסית ורגשית. בגיל ההתבגרות כולנו נמצאים בחיפוש מסוים וייתכן ואת אינך בטוחה במשיכה שלך לבנים. אין ממה להתבייש או לחשוש, ותהיי בטוחה רק לאחר שתבדקי ותהיי בטוחה יותר מה את מרגישה מול נערים או נערות אחרות. העובדה שאת חושבת שהגוף הנשי הוא סקסי אינה ומרת עליך כלום. לסבית היא אישה שנמצשכת מבחינה פיסית ורגשית לאישה אחרת. תהיי אמיתית עם עצמך ותבדקי… יום יבוא ותהיי בטוחה יותר.

*  *  *  *  *

 

ש. אני שוכבת עם חבר שלי ומאוד אוהבת אותו, לפני כמה זמן הוא הביא סרט כחול וראינו אותו, זה היה סרט של לסביות וזה נורא נורא גירה אותי. מאז זה לא יוצא לי מהראש, אני מפנטזת על זה (גם כשאני איתו, הוא כבר פחות מעניין אותי), אני מסתכלת אחרת על בנות וכל הזמן חושבת על זה. האם אני לסבית ????

ת. על השאלה "האם אני לסבית?", רק את יכולה לענות. אנחנו כאן כדי להגיד שזה בסדר וזה טוב לשאול את עצמינו מהי הנטייה המינית שלנו. תהיי קשובה לעצמך ותאפשרי לעצמך את החופש להיות את.אם את מרגישה מבולבלת או במצוקה ושאין לך את מי לשתף בעניין את יכולה תמיד להתקשר להתייעץ. אם בבית דרור 5164621- 03, או לאירגון הנוער www.igy.org.il, קצת קשה לתת מענה ביריעה קצרה כל כך ואל תהססי לבקש ייעוץ.

*  *  *  *  *

ש. מה זה בית דרור? מהזה בעצם המקום הזה ? מה אתם עושים שם ? ואיך אנחנו יכולים להעזר בכם ובמקום הזה ? מה הוא נותן ? אם אפשר אני אשמח שתפרטו בבקשה.
תודה.

ת. בית דרור הוא מרכז חירום לנוער הומו לסבי טרנסג`נדר ובי סקסואל. אנחנו נותנים מענה לנערים ונערות שעזבו את הבית על רקע האורינטציה המינית שלהם. מדובר בנעירם ונערות שעזבו את הבית או גורשו מהבית על הרקע הזה. המקום שייך למשרד הרווחה והוא מהווה מסגרת מסודרת. בית דרור הוא מקום טיפולי, נותן מענה פיסי שכולל אוכל לינה וכו`, וטיפול פרטני ומשפחתי. המקום הוא לשמונה נערים ונערות, ונמצא בעיר תל- אביב. כל מי שרוצה ויש לו בעיה יכול לפנות, אנחנו פתוחים כל הזמן, ומשמשים כמרכז חירום.

*  *  *  *  *

ש. אז אני בן 16 וחצי ומבחינה נפשית אני נהנה לדבר עם בנות ויש בנות שמושכות אותי…
פחות מושך אותי המשיכה המינית….
ושאני מסתכל על גבר בבגד ים זה יכול למששוך אותי וזה נראה לי מהחחש אולי יש לו איבר יותר גדול משלי…
כמה שזה מצחיק על זה אני חושב….
אני ממש מבולבול…..
אני מפחד לנשק בת אני לא יודע איך זה בדיוק…?
בנוסף לאני מדבר רגיל והכל אבל לפעמים פתאום אני יכול להגיד מילה כזה כמו הומו
לא יודע להסבירר יענו מילה כזה אבל בדיבור של הומו וחברים שלי עושים לי מה אתה דפוק מה אתה הומו?
כזה בצחוק כזה
אבל יוצא לי..
זה נראה לי מאוד מוזר ואני לא יודע מה עושים במצבים האלה??

ת. צורת דיבור לא הופכת אף אחד להומו. אתה מבטא המון פחד מהשאלה האם אני הומו? חשוב לזכור שלהיות הומו זה בסדר בדיוק כמו להיות סטרייט. אנחנו כמובן לא יכולים להחליט בשבילך מהי הנטייה המינית שלך. אנחנו רק יכולים להגיד שזה בסדר גם להימשך לבנים וגם להתנסות עם בנים. בנוגע לפחד ממגע עם בנות, זה הגיל שקצת חוששים ממגע, תן לעצמך זמן, תמצא את המישהי המיוחדת/או המישהו והעניינים יתגלגלו לבד. בכל מקרה אם תרגיש צורך לדבר באופן עמוק יותר על הנושא, אנחנו כאן כדי להקשיב. בית דרור 5164621 – 03.

*  *  *  *  *

ש. האם רגשות בגיל ההתבגרות שלנו כיכולים כבר להחשב כרגשות כלפי המגדר שלנו כרגשות מוחלטים,או שאנחנו יכולים עוד לגדול ולהשתנות ברגשותינו? כי היום פותחים פורומים לנוער, שהם פורומי גאווה וכו` וקצת לא ברור לי אם זה רגש שעוד יכול להשתנות, או שכבר מצעירותנו הוא קבוע… כי הגישה שגדלתי עפ"י, שהחלטות קובעות שכאלו אינן מתגבשות בגיל צעיר, אלא אחרי סוף ההתבגרות. מה דעתכם, מתי רגשות כאלו מתגבשים להן והופכות להיות "זה-זה"?

ת. חשוב לומר כי אחוז גבוה מאד מבעלי הנטיה החד מינית יודעים זאת כבר בגיל ההתבגרות. אבל רגשות הן דבר שמשתנה ואין חשש מהעובדה שפורומים אלו נותנים מענה כבר בגיל צעיר. אין חשש מכך שפורומים מהסוג הזה "ידרדרו" את מי שלוקח בהם חלק, רגש אינו דבר קבוע, ומשתנה עקב חוויות והתנסויות מסוימות. רגשות אלו מתגבשים בגילאים שונים ופעמים רבות בגיל צעיר משנדמה לך.

*  *  *  *  *

ש. אני רוצה לדעת מה הרפואה היום אומרת, האם הומוסקסואליות היא גנטית (xxy) או פסיכולוגית, וכן במידה וזה גנטי האם קיימת איזושהי בדיקה המגלה זאת.

ת. אין היום מאמרים שאומרים באופן מובהק כי נטיה מינית היא גנטית, סביבתית, חברתית, משפחתית. המאמרים מדברים היום על שילוב של כל האלמנטים; גנטיים, ופסיכולוגיים כאחד, ועל כן אין תשובות מובהקות ובדיעקות מובהקות שיכולות לבדוק זאת בואפן ברור.

*  *  *  *  *

ש. אז ככה, גיליתי כבר לפני שנה בערך שיש לי משיכה למין הנשי. יש מישהי בשכבה שלי שממש נמשכתי אליה שנה שעברה והייתי חייבת לראות אותה כל הזמן, אבל לא היינו חברות כ"כ טובות אז הייתה לי בעיה.
רציתי לדעת איך זה יהיה לנשק אותה, האם אני אהנה מזה או אגעל, אבל אף פעם לא הייתה לי הזדמנות.
עברה לי ההידלקות עליה ועכשיו אני אפילו נגעלת ממנה לפעמים.
אני לא בטוחה שאם הייתה לי הזדמנות להתנשק איתה הייתי עושה את זה בכלל, אני פחדנית גדולה וממש מפחדת מהעובדה שאני נמשכת לבנות.
אבל תמיד אני אתהה אם יכול להיות לי טוב יותר בקשר עם בת.
אולי אני פשוט צריכה להתנשק עם מישהי ולראות איך זה, הבעיה היא שאין לי ואני מפחדת מהשמועות שיכולות להתפתח אם מישהו יגלה.

ת. שי, את לא חייבת לדעת בצורה ודאית. יש לך זמן להתלבט ולחשוב עם עצמך בנוגע לעניין, ויכול להיות שדברים יתבהרו עוד לפני שדתגיעי לנקודה שבה תממשי באופן מעשי את התחושות והרגשות שלך. בכל מקרה, קחי את הזמן ותני לעצמך אורך נשימה, ואם את מרגישה שהמשיכה שלך לנשים היא אמיתית ומשמעותית, לכי עם האמת שלך כשאת מרגישה מוכנה לעשות זאת.

*  *  *  *  *

ש. האם לפני מגע מיני הומוסקסואלי (אנאלי) צריך לנקוט באיזה שהם אמצעים
היגייניים (so things wouldnt become really dirty)?

ת. לא ציינת בן כמה אתה וחשוב לנו להגיד קודם שחשוב להרגיש מוכנים ולהתנסות עם מישהו שבוטחים בו והכי חשוב לשים קונדום. בנוגע ללכלוך.. יש אפשרות לקיים מגע אנאלי ולהתלכלך.. ויש שלוקחים זאת כסיכון מקצועי 🙂 . אם האפשרות של להתלכלך מחרידה אותך , ישנם מספר שלבים של הגיינה שאתה יכול למקם את עצמך על כל אחד מהם לנוחותך :
1. אתה יכול לדאוג שהצד שנחדר עשה את צרכיו כבר (תמיד מועיל) וכמובן התקלח וניקה את האזור.
2. אני לא יודע אם אתה מכיר את המתקן המכונה "בידה" אבל הוא תמיד שימושי לענייני ניקיון.
2. האופציה החודרנית יותר , שצריך
לדעת לבצע אותה ואני לא בטוח שהיא נטולת סיבוך בריאותי היא חוקן. המשמעות של זה היא שטיפת החלק האחרון של המעי עי הכנסת נוזלים.

*  *  *  *  *

ש. אממ אז ככה.. אני נמשכת לבנים, כאילו אני מודעת לזה..
הקטע הוא שלאחרונה התחברתי עם מישהי, סתם בקטע של חברות ונהיינו חברות ממש טובות, ולאחרונה אני שמה לב שאני פשוט לא מפסיקה לחשוב עליה, ולפעמים לא יוצא לנו להתראות הרבה בביצפר כי אין לנו אותה חבורה של חברות אז תמיד אני מחכה שהיא תתחבר לאייסקיו, ולא יודעת אני מרגישה שיש לי מן קטע אובססיבי אליה, אבל הקטע הוא שנראה לי ממש מוזר לדמין אותה כבת זוג שלי או משהו כזה, אני פשוט יודעת שאני לא מפסיקה לחשוב עליה וממש אוהבת אותה..
אז השאלה היא אם אני מאוהבת בה? האם אני לסבית? כי אני די בטוחה שאני נמשכת לגברים..אולי אני בכלל בי.. לא יודעת!

ת. חשוב להבין שאת בגיל שבו מגבשים זהות, השאלות שאת שואלת את עצמך חשובות. תני לעצמך את החרות לקבל כל תשובה שתבוא. מחשבות על חברה לא הופכות אותך ללסבית, יחד עם זאת אל תפחדי לחקור את המקומות האלה בך.

*  *  *  *  *

ש. אני נמשכת לבנים.. אני יודעת את זה..
אבל בזמן האחרון שאני רוצה לגמור.. אז אני נכנסת לתמונות או סרטים של לסביות… וזה ממש עושה לי את זה.. יותר מאשר בנים..
בת ערומה תגרום לי לגמור יותר מהר יאשר בן עירום..
אולי אני לסבית?!
אבל גם בנים עושים לי את זה..

 

ת. כבר כתבנו בפורום הזה מספר פעמים שאנחנו לא כאן כדי לאבחן נטייה מינית. רק את תדעי בסוף מה עושה לך טוב. יחד עם זאת חשוב לא לפחד מהאפשרות שאת לסבית כמו מהאפשרות שאת לא. חשוב שתהיי כנה עם עצמך. בהצלחה.

Leave a Reply

פורום תמיכה
תמיכה במייל
לאתר